Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Województwa Świętokrzyskiego

świętokrzyskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Uprawa topinamburu, czyli zdrowie i piękno z natury sposobem na rozwój obszarów wiejskich

12.10.2020

Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach informuje, że w dniach 14-15 października 2020r. nastąpi realizacja wniosku złożonego w ramach konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na wybór operacji realizowanej w 2020r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020–2021, pn.: „Uprawa topinamburu, czyli zdrowie i piękno z natury sposobem na rozwój obszarów wiejskich”.

W pierwszym dniu spotkania 120 uczestników operacji zapozna się z  tematem uprawy topinamburu, wymagań klimatyczno-glebowych, właściwościach energetycznych, wykorzystywania w gospodarstwie rolnym oraz właściwościach leczniczych. Natomiast w drugim dniu spotkania, w tzw. wyjeździe studyjnym, grupa 35 uczestników projektu zapozna się z funkcjonowaniem firmy Organic mieszczącej się w Sieniawie, która współpracuje z rolnikami i przetwarza topinambur.

          Celem jest zwiększenie wiedzy wśród 120 mieszkańców obszarów wiejskich terenów województwa świętokrzyskiego na temat uprawy topinamburu oraz możliwości pozyskania dla niego rynków zbytu. Wiedza ta zachęci rolników do uprawy topinamburu, oraz do zagospodarowania trudnych w uprawie terenów rolniczych.

Wyjazd studyjny kierowany jest przede wszystkim do rolników, domowników gospodarstw rolnych czynnie zaangażowanych w pracę w gospodarstwie, producentów rolnych oraz członków Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.  


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009